TFSE Volley

TFSE férfi röplabdacsapatának hivatalos weboldala

2011.09.28. TFSE – ELEM RC ASSIGN férfi röplabdamérkőzés - I. osztályba jutásért

A TF „D” termében kezdődött a csapat számára az idei bajnoki szezon. Első megmérettetésként osztályozót kellett játszani a csapatnak az I. osztályban maradásért, a szövetség írása szerint az I. osztályba jutásért. A kettő nem oszt nem szoroz, ugyan azt jelenti J Sok munka, gyakorlás, felkészülés áll a csapat háta mögött.

Szép számú közönség gyűlt össze a mérkőzésre, mely gyarapodott is a meccs folyamán; kb. 25-30 ember, köztük sok hazai szurkolóval illetve pusztán csak érdeklődővel.

Az első szettben sajnos a csapat behúzva hagyta a kéziféket… az ellenfél a mi hibáinkból élt és szerzett már a szett elején 6-7 pontos előnyt. Ezt követően kezdett magához térni a csapat és sikerült végre lépést tartani velük, és a végére 4 pontosra faragtuk a hátrányunkat. 21:15 lett az első szett. Sajnos eléggé ideges volt a csapat, sok-sok pontatlansággal…

A 2. játszmát már sokkal jobban kezdte a csapat. Az elejétől kezdve koncentráltunk, odafigyeltünk a játékra és magabiztos 5-6 pontos előnyre tettünk szert! Ez kitartott a végéig, sőt sikerült növelni is ezt a különbséget és szett végére 10 pontos előnnyel cserélhettünk térfelet! 25:15 lett a 2. szett vége!

A 3. szettet ugyan ott folytatta a csapat ahol a 2-ban abbahagyta. Végre kezdett megmutatkozni az, amit edzésen és a felkészülési időszak elején gyakorolt a csapat. Ismét sikerült a szett elején pár pontos előnyt összeszedni, amelyet a játszma további részében kamatoztatni is tudtunk. 25:16 – os eredménnyel zárult a 3. szett!

A 4. felvonásban már nyugodtan tudtunk játszani, folytattuk az előző két szett menetelését és nagyjából ugyan azt a receptet alkalmazva, nyertük a 4. szettet és ez által a mérkőzést is! Pontos bejátszások, szép támadások jellemezték az utolsó szettet. 25:14 lett a 4. szett!

Sajnos a mérkőzés folyamán egy sáncolásnál megsérült egy játékosunk, Arnold! Ezúton szeretnék a csapat és a magam nevében jobbulást és mielőbbi felépülést kívánni!

2011.10.05. ELEM RC ASSIGN - TFSE férfi röplabdamérkőzés - I. osztályba jutásért, visszavágó

Elérkezett a szerda este ismét… fél 8 magasságában gyülekezett a csapat az Elem utca csarnokban, már aki odaért… :D :D :D van, aki Pestet és Vácot összekeveri :D :D :D nem akarok nevet mondani, hogy a Csabi volt az :D :D :D

Eléggé szűkös volt a terem, nagyon nem is fértünk el benne bemelegítés közben. Nem is sikerült rendesen ráhangolódni az elejére. Kb. 10-15 fős szurkolótábor ide is összegyűlt! Sajnos Zsuzsi nem tudott ott lenni a mérkőzésen, elfoglaltság miatt! Azonban így is két kiváló szakember, Borkovics Zoltán és Foki Róbert ült le a kispadra.

Az 1. szettet a múlt hetihez hasonlóan ismét nagyon idegesen és görcsösen kezdte a csapat. Ez sajnos rányomta a bélyegét a játékra, pontatlan nyitásfogadások, rossz bejátszások, ezekből pedig nem nagyon lehet pontot szerezni a röplabdában. Most nem engedtük el az ellenfelet már az elején, de így egy 3-4 pontos hátrányt adtunk nekik, amit sikerült ledolgozni szett közepén. Itt azonban újra megtorpant a csapat és még nagyobb idegeskedésbe kezdett… Ez meghozta az eredményét és elvesztettük 25:18-ra az első szettet.

A 2. szett nem az előző heti sémát követte, hanem az első szett folytatását. Tovább görcsölt a csapat, és az ellenfél már a legelejétől kezdve 6-7 pontos különbséget dolgozott ki magának. Vagyis inkább mi adtuk nekik a pontokat. A két edzőpáros első szettbeli vérfrissítése meghozta gyümölcsét. Egy-két jó támadás, sánc és mezőnymunka révén elkezdett felzárkózni a csapat és nagyjából 10:10-nél megfogtuk az ellenfelet. És ezzel meg is törtük őket, mert innentől az volt, amit mi akartunk. Sikerült lenyugodnia a csapatnak és kicsit lassítani a tempón is, megnyugodott szett végére mindenki. Visszajöttünk a játékba és 21:25-re hoztuk a 2. szettet!

A 3. felvonást már az elejétől kezdve kézben tartottuk, az volt, amit mi akartunk. Hibák még itt is akadtak, de jóval kevesebb számban, mint az első szettben és a nyerő támadások, védekezések számát is sikerült feltornászni. Javuló játékunk erősen rombolta az ellenfél önbizalmát és az elején tapasztalt lelkesedésük igencsak hanyatlott. Higgadtságnak, pontosságnak köszönhetően nagy különbséggel 16:25-re hoztuk a 3. szettet. Innentől kezdve el is dőlt, hogy a TFSE marad az első osztályban és ott kezdi az idei bajnokságot.

A 4. szettet ugyan az a felállás kezdte, aki befejezte az előzőt, de már az elejétől fogva érkeztek a cserék a pályára, akik szintén hozzátették tudásukat a sikerhez. Teljesen felszabadult volt már itt a csapat, senki sem görcsölt, senki sem idegeskedett. A cserejátékosok pedig a sarokból buzdították a pályán lévőket és énekléssel illetve rigmusokkal ünnepelték a győzelem felé vezető utat, amely azt is jelentette, hogy marad a csapat az I. osztályban! Utolsó pontot követően körbe-körbe ugrálva kiabálta a csapat az ELSŐ OSZTÁLY, ELSŐ OSZTÁLY szavakat J

Megérdemelten hozta a csapat a papírformának is beillő győzelmet! Tanulságot tett a csapat abból, hogy képes a szarból (nem lehet finomabban mondani) felállni. Sok feladat áll még előttünk, hogy leküzdjük ezt a meccs elei gyenge teljesítményt!

A csapat már október 12-én meg is kezdi szereplését a bajnokságban egy idegenbeli mérkőzéssel a CSEPEL csapata ellen.

Várunk mindenkit szeretettel hazai illetve idegenbeli mérkőzéseinkre is!